Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Kipufogó

Hozzászólás témája: Kipufogó
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 20, 2010 9:31 am 
Van egy 1100 Clssicom. A kémény még eredeti állapotban van és nekem kicsit halk. (Az előző gépem szintén Drag volt, 650-es de "kiherélt" kipufogóval.) Szóval az eredetit levenném és tennék helyette két üres csövet. DE!! Mi lesz a szelepekkel? Karbival?? Valakinek van valami tapasztalata ?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: szeva
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 20, 2010 2:07 pm 
Biztos hogy átunna kell állítani, a karbinak. A szelepekkel nem lesz gáz. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 08, 2010 8:19 am 
Heló!
Az Én 1100-asomon a kémény vége ki van teljes méretűre szedve, de a tompító benne van. Állat hangja van (szerintem) nem túl hangos, de éppen eléggé és nem kellett semmit állítani hozzá.
Amennyiben látsz egy ilyen gépet hallgasd meg. :!:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 08, 2010 11:56 am 
A kémény végét én is kivágtam, öblös mély lett a hangja és a fogyasztásom ugyanannyi maradt. Százon én négy sört, a motor 4.5 - 5 litert kortyol :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 08, 2010 5:24 pm 
Én egy tankkal megtett km-ekben számolok, míg át nem kell váltani tartalékra.Nekem a csúcs 280km volt.Saját fogyasztásom 100-on 1üveg balatoni merlo, 1 adag pörkölttel. :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 650-es kipufogó
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 28, 2010 11:53 am 
Sziasztok,

tudna nekem valaki segíteni 650-es gyári dobok átalakításában Bp közelében?
Gyári minden a motoron, és eléggé hangtalan szegényke. Nem szeretnék semmiféle sufni tuningot, de ha valaki hozzáértő tudna ebben segíteni nagyon hálás lennék.

Láttam más motorokon olyan átalakítást, amikor hangolhatók a dobok: egy kar segítségével tudod kinyitni vagy elzárni a dobokban a gázok útját. Madarat tudnátok velem fogatni, ha ilyet meg tudna valaki csinálni.

Előre is köszi az infókat, esőmentes napokat végre
Péter

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 28, 2010 3:07 pm 
Végy egy Bosch 51 mm H.S.S. körkivágót, fogd be egy fúrógépbe és finoman vágd ki a kipufogó végét. A belső csövet pedig egy miniflex segítségével tudod eltávolítani.

Viszont ha valakinek van hangolható vég, egy közeli képet feltehetne róla mégis hogy van kialakítva.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 28, 2010 7:36 pm 
Nekem csak 2004 előttivel volt dolgom, azokon a furulya sima cső, ami a középső kamrából indul és vezeti ki a gázokat a dob végén. Ha a zárólemezt körkivágóval kivágod a csövet is el kell vágni mert az fixen tartja a véget. Így gyakorlatilag csak az utolsó kamra lesz nyitott, ám a hangja önmagáért beszél.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: 650-es kipufogó
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 03, 2010 5:00 pm 
Köszi az infókat!

Tudtok esetleg valakit Bp, vagy Fehérvár környékén, aki vállal ilyen átalakítást?

köszi előre is,
Péter

petter írta:
Sziasztok,

tudna nekem valaki segíteni 650-es gyári dobok átalakításában Bp közelében?
Gyári minden a motoron, és eléggé hangtalan szegényke. Nem szeretnék semmiféle sufni tuningot, de ha valaki hozzáértő tudna ebben segíteni nagyon hálás lennék.

Láttam más motorokon olyan átalakítást, amikor hangolhatók a dobok: egy kar segítségével tudod kinyitni vagy elzárni a dobokban a gázok útját. Madarat tudnátok velem fogatni, ha ilyet meg tudna valaki csinálni.

Előre is köszi az infókat, esőmentes napokat végre
Péter

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Kipufogó
HozzászólásElküldve: pén. feb. 04, 2011 12:06 pm 
Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2003-as Yamaha Dragstar 1100 classicot és lenne vele kapcsolatban egy kérdésem.
(Eddig sportmotorom volt szóval meg egyelőre csak ismerkedem a vassal.) Szerelési útmutatót sajna nem tudok hozzá szerezni ezért tőletek kérdezem meg, hogy mi az ami mindkét hengeren a kipufogó torok felett található közvetlenül (csavarok rögzítik a hengerhez). Annyi problémám van vele hogy olaj(?) szivárgást vettem észre rajta, ami közvetlenül rá folyik a kipufogó könyökre (a hőtől indítás után pár percig füstöl is) Nem vagyok biztos benne hogy a szivárgás az említett alkatrésztől indul-e vagy a toroktól (vagy arra csak rá folyik?)
Tapasztalt valaki ilyet? Vagy egyedi problémával állok szemben? Szerintetek mi lehet a gond, ill. hogy orvosoljam?
Előre is koszi a választ!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 04, 2011 12:51 pm 
Hi adr883!

Annyit tudok segíteni, ha írsz egy e-mail címet küldök egy service manualt, igaz angolul van.
Amennyiben kell owner manualom is van.

Én még nem hallottam ilyen olaj folyásról amit tapasztaltál.

Cső

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 06, 2011 12:36 am 
Szia gigyorgy!

Az a baj hogy hiába fényképezem le, nem az igazi. Viszont találtam egy robanntott ábrát a neten http://www.cheapcycleparts.com/model_ye ... ies/208608 ezen a képen a 22-es számú az ominózus alkatrész. Látszik is hogy van alatta egy tömítő gyűrű, akkor lehet hogy az lesz a hibás.
Tudja valaki, hogy ilyen tömítéseket lehet kapni külön is vagy csak tömítés készletben (kb 25 ezerért :?)?
(Esetleg valakinek van Service Manualja ehhez a mocihoz?)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 06, 2011 12:26 pm 
Hi!

adr883, ha egy kicsit visszább is olvasnál akkor láttad volna, hogy van nekem service manualom , amit szivesen elküldök, ha dobsz e-mailt.Egyebekben szerintem, ha avval a tömítéssel van gond azt egyszerűen 'O' gumigyűrűvel is lehet helyettesíteni, ami biztos olcsób mint az eredeti gyűrű.Bármelyik csapágy-zéger-O gyűrűt áruló boltban van.

Cső

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 07, 2011 2:05 am 
Szia adr 883!
Három évvel ezelőtt nekem is volt ilyen problémám.Elgurultam egy szakavatott motoros társamhoz,és hosszas tanakodás után a kipufogó tömítést kicseréltük,Biztos ami biztos rendesen meg is húztuk. Azóta nem jött elő ez a probléma.Azt mondta a barátom,hogy általában így orvosolható.
Szóval nekem elmúlt,Próbáld ki biztos segít.
Aztán lehet fényesíteni,mert jön a tavasz!
Sok boldogságot a csillaghoz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 07, 2011 10:26 am 
Sziasztok!
Köszönöm a jó tanácsokat, ezek alapján mar el tudok indulni a probléma megoldásával!
(riby! Érdekelne a service manual, az e-mail címemet elküldtem Neked privátban.)
Tegnap jó idő volt végre és elővettem a masinát. Alapos mosás után gurultam vele pár kilométert majd meghúztam a csavarokat amíg melegek voltak. Ma ránéztem a szivárgásra és lényegesen kisebb mint előtte volt.
Lehet hogy először én is a kipuff tömítését cserélem ki mivel nem látszik egyértelműen hogy az olaj onnan folyik vagy csak rá folyik. Ha ez nem jön be akkor pedig marad a szelephézag állító kis ablak tömítése.
Tényleg köszönöm a segítséget mindenkinek, hasznos volt mindegyik!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő